Orson Scott Card Gościem Pyrkonu 2018!

Orson Scott Card Gościem Pyrkonu 2018!

Opublikowany

Przygotowania do Pyrkonu ruszają pełną parą. Kim jest pierwszy ogłoszony gość? XVII edycja Pyrkonu odbyła się zaledwie dwa miesiące temu, a już pierwszy gość kolejnej potwierdził swoje przybycie. Jest to Orson Scott Card – twórca z niezwykle bogatym dorobkiem, autor takich powieści jak Cień Endera i Mówca Umarłych. To bardzo wszechstronny pisarz, który ma na swoim koncie nie tylko powieści, ale też poezję, dramaty sceniczne, scenariusze słuchowisk radiowych i gier komputerowych. Jego dzieła cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników. Zostały przetłumaczone na 16 języków, a niektóre stały się nawet lekturami szkolnymi. Za jedną ze swoich najbardziej znanych powieści – Gra Endera – otrzymał prestiżową nagrodę literacką – Hugo, oraz Nebulę – nagrodę w dziedzinie literatury fantastycznej. Oprócz poświęcania się działalności artystycznej prowadzi też kursy literatury i pisarstwa na Uniwersytecie Południowej Wirginii oraz pisuje recenzje do gazet.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Norge na XVIII edycji Pyrkonu

temu

Norge z zawodu jest technologiem odzieży i projektantką, z pasji zaś degustatorką kawy w hipsterskich kawiarniach z logiem syrenki i jurorką  konkursów kostiumowych. Cosplayem zajmuje się od 8 lat, łącząc pasję z  karierą w teatrze. Była reprezentantką Polski podczas EurocosplayChampionships w 2015 roku, specjalizuje się w krawiectwie i  pracy z futrem - znana jest głównie ze swoich masek i kostiumów  futrzanych bestii. Nie może się doczekać, aby podziwiać Wasze Pyrkonowe kreacje!
Marianna Maśnik gościem Bloku Komiksowego

temu

Autorka strony „Koty to Zło”, zalewająca internet dziwnymi stworzeniami.  Na co dzień studiująca Digital Design, próbująca swoich sił w grafice pod gadżety i mająca nadzieję, że będzie to w miarę opłacalne.
Ksenia "Wombat" Potępa gościem Bloku Komiksowego

temu

Początkująca ilustratorka. Wombacia mama, autorka komiksów internetowych  o tłuściutkim Torbaczu i jego przyjaciołach. Za swój największy sukces  uważa zaprojektowanie tabliczek o zakazie palenia w Warszawskim ZOO.
Konrad "Koko" Okoński zagości na Pyrkonie

temu

Zdobył tytuł magistra sztuk pięknych wydziału Grafiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Rysownik komiksów w internecie od 2004 roku, od kilku lat także rysownik  komiksów na papierze. Autor „Wiśni", „Kwarcowego Paciorka" i „Kija w  Dupie”. Prowadzi podkasty: „Schwing!” z Robertem Bele Sienickim i  „Inside Baseball” z Mateuszem Żarkowskim. Fan wszelkich deskowych sportów i gier.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.