Orson Scott Card Gościem Pyrkonu 2018!

Orson Scott Card Gościem Pyrkonu 2018!

Opublikowany

Przygotowania do Pyrkonu ruszają pełną parą. Kim jest pierwszy ogłoszony gość? XVII edycja Pyrkonu odbyła się zaledwie dwa miesiące temu, a już pierwszy gość kolejnej potwierdził swoje przybycie. Jest to Orson Scott Card – twórca z niezwykle bogatym dorobkiem, autor takich powieści jak Cień Endera i Mówca Umarłych. To bardzo wszechstronny pisarz, który ma na swoim koncie nie tylko powieści, ale też poezję, dramaty sceniczne, scenariusze słuchowisk radiowych i gier komputerowych. Jego dzieła cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników. Zostały przetłumaczone na 16 języków, a niektóre stały się nawet lekturami szkolnymi. Za jedną ze swoich najbardziej znanych powieści – Gra Endera – otrzymał prestiżową nagrodę literacką – Hugo, oraz Nebulę – nagrodę w dziedzinie literatury fantastycznej. Oprócz poświęcania się działalności artystycznej prowadzi też kursy literatury i pisarstwa na Uniwersytecie Południowej Wirginii oraz pisuje recenzje do gazet.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Michał Cholewa na tegorocznym Pyrkonie

temu

Urodzony 24 grudnia 1980 roku w Katowicach. Informatyk i pisarz specjalizujący się w militarnej science fiction, działacz fandomu. Doktor nauk technicznych w zakresie informatyki. Działalność pisarską rozpoczął w Sekcji Literackiej Śląskiego Klubu  Fantastyki, debiutował w fabrycznej antologii „Epidemie i Zarazy”. W 2012 wydał pierwszą powieść "Gambit", zaś w 2013 jej kontynuację "Punkt cięcia". Za wydaną w 2014 trzecią część cyklu – "Fortę" został w 2015 uhonorowany Nagrodą Zajdla, oraz Srebrnym Wyróżnieniem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Część czwarta cyklu, pt. "Inwit" otrzymała nominację do Nagrody Zajdla za rok 2016.
Ostatnia Tawerna dołącza do grona patronów medialnych Festiwalu Fantastyki Pyrkon!

temu

Ostatnia Tawerna to portal poświęcony szeroko pojętej fantastyce i popkulturze, dbający o codzienną dawkę najświeższych informacji ze świata fantastyki. Obecnie Ostatnia Tawerna cieszy się opinią jednego z najpopularniejszych i najbardziej wiarygodnych serwisów fantastycznych w Polsce. Jest nam bardzo miło, że razem przygotujemy ekskluzywne materiały z Pyrkonu!
IGN Polska patronem medialnym Festiwalu Fantastyki Pyrkon!

temu

Miło nam ogłosić, że najbardziej rozpoznawalna marka z branży rozrywki elektronicznej została patronem medialnym naszego wydarzenia. Jeśli szukacie Państwo ekskluzywnych informacji o najnowszych filmach, serialach, grach, bądź o nowinkach technologicznych to portal IGN będzie najlepszą odpowiedzią. Bardzo się cieszymy na nadchodzącą współpracę, która zaowocuje wspólnymi materiałami!
Gość Bloku Komiksowego - Marta Falkowska

temu

Urodziła się w Gdańsku, a studia ukończyła na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Po pięciu latach pracy biurowej, odkryła że ścieżka architekta, nie jest tym co chce robić w życiu. Od jakiegoś czasu próbuje swoich sił jako redaktorka, tworząc zina  "Monstwór". W roku 2017 nakładem wydawnictwa EGMONT ukazał się jej  debiutancki komiks dla dzieci "Oto Tosia". Z zamiłowania rysowniczka i wielbicielka komiksów. Publikowała swoje  krótkie formy komiksowe m.in w "Warchlakach" i poznańskim "DarmoZinie". Obecnie mieszka we Wrocławiu, gdzie zajmuje się tworzeniem grafiki do gier na urządzenia mobilne.

Robin Hobb odwiedzi Pyrkon!

Przygotowania do kolejnej edycji Pyrkonu trwają. Kolejnym gościem, który odwiedzi Festiwal Fantastyki jest Robin Hobb, znana również pod pseudonimem jako Megan Lindholn. Amerykańska pisarka fantasy oraz fantastyki naukowej, która zasłynęła z dzieł takich jak seria Krainy Najstarszych - zapoczątkowanej przez trylogię "Skrytobójcy". Dzieła zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków, a po 2015 roku zawitały również na rynek południowoamerykański. Jej opowiadania cieszą się uznaniem, czego dowodem są liczne nagrody, m.in. nagroda literacka Hugo i Nebula. Warto wspomnieć również o uhonorowaniu nagrodą Inkpot na San Diego Comic Con. Oprócz działalności pisarskiej, Robin Hobb wiedzie beztroskie życie na farmie, uprawiając warzywa i hodując drób.