Robin Hobb odwiedzi Pyrkon!

Robin Hobb odwiedzi Pyrkon!

Opublikowany

Przygotowania do kolejnej edycji Pyrkonu trwają. Kolejnym gościem, który odwiedzi Festiwal Fantastyki jest Robin Hobb, znana również pod pseudonimem jako Megan Lindholn. Amerykańska pisarka fantasy oraz fantastyki naukowej, która zasłynęła z dzieł takich jak seria Krainy Najstarszych - zapoczątkowanej przez trylogię "Skrytobójcy". Dzieła zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków, a po 2015 roku zawitały również na rynek południowoamerykański. Jej opowiadania cieszą się uznaniem, czego dowodem są liczne nagrody, m.in. nagroda literacka Hugo i Nebula. Warto wspomnieć również o uhonorowaniu nagrodą Inkpot na San Diego Comic Con. Oprócz działalności pisarskiej, Robin Hobb wiedzie beztroskie życie na farmie, uprawiając warzywa i hodując drób.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Jakub Ćwiek na XVIII edycji Pyrkonu

temu

Pisarz, publicysta, człowiek Drogi, fan, wariat – Jakub Ćwiek właśnie tak opisuje sam siebie. 13 lat temu zadebiutował dzięki bestsellerowemu cyklowi o nordyckim bogu kłamstwa - Lokim. Od swojego debiutu zajmował się, między innymi, teatrem, scenariuszopisarstwem, komiksami,  muzyką... również w swoim pisarstwie nie zamyka się na eksperymenty –  chętnie czerpie z dzieł kultury (inspiracją serii „Chłopcy” jest  klasyczna historia Piotrusia Pana), próbuje swoich sił w nowych  gatunkach, takich jak kryminał („Grimm City”) czy książka podróżnicza  („Przez Stany POP-Świadomości”). Jego najnowsza książka, pt. "Zawisza Czarny" wywołała żywą dyskusję, gdyż w krzywym zwierciadle dzisiejszej Polski znalazło się miejsce właściwie dla każdej grupy. Pomimo tego, że Jakub na co dzień rozwija się scenicznie (jest członkiem stand-upowej grupy Brothells), to nie odsuwa na bok swojej literackiej kariery. Chętnie opowiada o swoich planach wydawniczych, które są dość imponujące.
Program Pyrkonu już dostępny!

temu

Na stronie głównej Pyrkonu udostępniliśmy cały program tegorocznej edycji wydarzenia! Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nim. Natomiast już 23 kwietnia o 19:00 ruszą zapisy na wybrane prelekcje. Rejestracja będzie odbywać się tutaj: https://pyrkon.pl/rezerwacja-miejsc-prelekcje/.
Michał Cholewa na tegorocznym Pyrkonie

temu

Urodzony 24 grudnia 1980 roku w Katowicach. Informatyk i pisarz specjalizujący się w militarnej science fiction, działacz fandomu. Doktor nauk technicznych w zakresie informatyki. Działalność pisarską rozpoczął w Sekcji Literackiej Śląskiego Klubu  Fantastyki, debiutował w fabrycznej antologii „Epidemie i Zarazy”. W 2012 wydał pierwszą powieść "Gambit", zaś w 2013 jej kontynuację "Punkt cięcia". Za wydaną w 2014 trzecią część cyklu – "Fortę" został w 2015 uhonorowany Nagrodą Zajdla, oraz Srebrnym Wyróżnieniem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Część czwarta cyklu, pt. "Inwit" otrzymała nominację do Nagrody Zajdla za rok 2016.
Ostatnia Tawerna dołącza do grona patronów medialnych Festiwalu Fantastyki Pyrkon!

temu

Ostatnia Tawerna to portal poświęcony szeroko pojętej fantastyce i popkulturze, dbający o codzienną dawkę najświeższych informacji ze świata fantastyki. Obecnie Ostatnia Tawerna cieszy się opinią jednego z najpopularniejszych i najbardziej wiarygodnych serwisów fantastycznych w Polsce. Jest nam bardzo miło, że razem przygotujemy ekskluzywne materiały z Pyrkonu!

Patricia Briggs na XVIII edycji Pyrkonu

Kolejnym gościem tegorocznej edycji jest Patricia Briggs, mieszkająca obecnie w stanie Washington. Urban fantasy jest gatunkiem, w którym autorka zdecydowanie czuje się najlepiej. Wykreowała postać kobiety - mechanik, znanej jako Mercedes Thompson. Choć początki były trudne, to kolejne tomy powieści spotkały się z pozytywnym odbiorem czytelników oraz krytyków. Tom pierwszy powieści o przygodach Mercedes Thompson trafił na listę USA Today, a drugi pozwolił autorce zagościć na listach bestsellerów New York Timesa. Co nie zmienia faktu, że to jednak tom trzeci spotkał się z największym poklaskiem i trafił na szczyt listy. Patricia od najmłodszych lat fascynowała się fantastyką, obecnie tworząc własne dzieła. Sama przyznaje, że niestety pomysłów w jej głowie jest znacznie więcej, niż wolnego czasu na ich zrealizowanie.