Piotr Bednarczyk zasila szeregi gości Bloku Komiksowego Festiwalu Fantastyki Pyrkon

Piotr Bednarczyk zasila szeregi gości Bloku Komiksowego Festiwalu Fantastyki Pyrkon

Opublikowany

Piotr Bednarczyk ukończył Wydział Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest ilustratorem książek dla dzieci, concept artystą i malarzem. Od dawna miłośnik i twórca komiksu, wielki fan twórczości Janusza Christy. Współautor nagradzanej komiksowej serii dla dzieci zatytułowanej „Lil i Put”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Program Pyrkonu już dostępny!

temu

Na stronie głównej Pyrkonu udostępniliśmy cały program tegorocznej edycji wydarzenia! Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nim. Natomiast już 23 kwietnia o 19:00 ruszą zapisy na wybrane prelekcje. Rejestracja będzie odbywać się tutaj: https://pyrkon.pl/rezerwacja-miejsc-prelekcje/.
Michał Cholewa na tegorocznym Pyrkonie

temu

Urodzony 24 grudnia 1980 roku w Katowicach. Informatyk i pisarz specjalizujący się w militarnej science fiction, działacz fandomu. Doktor nauk technicznych w zakresie informatyki. Działalność pisarską rozpoczął w Sekcji Literackiej Śląskiego Klubu  Fantastyki, debiutował w fabrycznej antologii „Epidemie i Zarazy”. W 2012 wydał pierwszą powieść "Gambit", zaś w 2013 jej kontynuację "Punkt cięcia". Za wydaną w 2014 trzecią część cyklu – "Fortę" został w 2015 uhonorowany Nagrodą Zajdla, oraz Srebrnym Wyróżnieniem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Część czwarta cyklu, pt. "Inwit" otrzymała nominację do Nagrody Zajdla za rok 2016.
Ostatnia Tawerna dołącza do grona patronów medialnych Festiwalu Fantastyki Pyrkon!

temu

Ostatnia Tawerna to portal poświęcony szeroko pojętej fantastyce i popkulturze, dbający o codzienną dawkę najświeższych informacji ze świata fantastyki. Obecnie Ostatnia Tawerna cieszy się opinią jednego z najpopularniejszych i najbardziej wiarygodnych serwisów fantastycznych w Polsce. Jest nam bardzo miło, że razem przygotujemy ekskluzywne materiały z Pyrkonu!
IGN Polska patronem medialnym Festiwalu Fantastyki Pyrkon!

temu

Miło nam ogłosić, że najbardziej rozpoznawalna marka z branży rozrywki elektronicznej została patronem medialnym naszego wydarzenia. Jeśli szukacie Państwo ekskluzywnych informacji o najnowszych filmach, serialach, grach, bądź o nowinkach technologicznych to portal IGN będzie najlepszą odpowiedzią. Bardzo się cieszymy na nadchodzącą współpracę, która zaowocuje wspólnymi materiałami!

Maciej "Maiki" Kur gościem Bloku Komiksowego - Pyrkon 2018

Scenarzysta (Warszawska Akademia Filmu i Telewizji) i animator (Magister Sztuki Mediów, Warszawskie ASP). Wraz z naszym zapowiedzianym już wcześniej gościem, Piotrem Bednarczykiem tworzy serię „Lil i Put”, nagrodzoną nagrodą, im Janusza Christy, obecnie ukazującej się w magazynie „Nowa Fantastyka”. Scenarzysta kontynuacji „Kajka i Kokosza”, a także autor serii „Emilka Sza” (z rysunkami Magdaleny Kanii). Reżyser i scenarzysta filmów animowanych (min. „Hip-Hip i Hurra” i „Żubr Pompik”), dawniej dokumentalista. Maciej Kur prowadzi także wykłady o sztuce komiksu i tworzeniu scenariuszy. Ponadto jest miłośnikiem komiksu, kina i animacji klasycznej. Jego komiksowymi idolami są m.in.: René Goscinny, Don Rosa, E.C. Segar, Allan Moore, Carl Barks i Janusz Christa.