Jesse Cox zawita do Bloku Gier Elektronicznych na Pyrkonie!

Jesse Cox zawita do Bloku Gier Elektronicznych na Pyrkonie!

Opublikowany

Jesse Cox to nagradzany (Nadchodząca Osobowość Roku YouTube, Złoty Joystick w 2016) komik, gracz, a także twórca serialu komediowego “Dobra Gra” na YouTube Red, a ponadto jest producentem wykonawczym niedawno wydanej gry “Monster Prom”. Od ponad 10 lat jest obecny w świecie mediów internetowych, a jego wiedza na ich temat oraz otwartość w dzieleniu się swoimi doświadczeniami, czynią z niego popularnego mówcę na wielu imprezach dotyczących mediów społecznościowych i gier. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Jakub Ćwiek na XVIII edycji Pyrkonu

temu

Pisarz, publicysta, człowiek Drogi, fan, wariat – Jakub Ćwiek właśnie tak opisuje sam siebie. 13 lat temu zadebiutował dzięki bestsellerowemu cyklowi o nordyckim bogu kłamstwa - Lokim. Od swojego debiutu zajmował się, między innymi, teatrem, scenariuszopisarstwem, komiksami,  muzyką... również w swoim pisarstwie nie zamyka się na eksperymenty –  chętnie czerpie z dzieł kultury (inspiracją serii „Chłopcy” jest  klasyczna historia Piotrusia Pana), próbuje swoich sił w nowych  gatunkach, takich jak kryminał („Grimm City”) czy książka podróżnicza  („Przez Stany POP-Świadomości”). Jego najnowsza książka, pt. "Zawisza Czarny" wywołała żywą dyskusję, gdyż w krzywym zwierciadle dzisiejszej Polski znalazło się miejsce właściwie dla każdej grupy. Pomimo tego, że Jakub na co dzień rozwija się scenicznie (jest członkiem stand-upowej grupy Brothells), to nie odsuwa na bok swojej literackiej kariery. Chętnie opowiada o swoich planach wydawniczych, które są dość imponujące.
Program Pyrkonu już dostępny!

temu

Na stronie głównej Pyrkonu udostępniliśmy cały program tegorocznej edycji wydarzenia! Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nim. Natomiast już 23 kwietnia o 19:00 ruszą zapisy na wybrane prelekcje. Rejestracja będzie odbywać się tutaj: https://pyrkon.pl/rezerwacja-miejsc-prelekcje/.
Michał Cholewa na tegorocznym Pyrkonie

temu

Urodzony 24 grudnia 1980 roku w Katowicach. Informatyk i pisarz specjalizujący się w militarnej science fiction, działacz fandomu. Doktor nauk technicznych w zakresie informatyki. Działalność pisarską rozpoczął w Sekcji Literackiej Śląskiego Klubu  Fantastyki, debiutował w fabrycznej antologii „Epidemie i Zarazy”. W 2012 wydał pierwszą powieść "Gambit", zaś w 2013 jej kontynuację "Punkt cięcia". Za wydaną w 2014 trzecią część cyklu – "Fortę" został w 2015 uhonorowany Nagrodą Zajdla, oraz Srebrnym Wyróżnieniem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Część czwarta cyklu, pt. "Inwit" otrzymała nominację do Nagrody Zajdla za rok 2016.
Ostatnia Tawerna dołącza do grona patronów medialnych Festiwalu Fantastyki Pyrkon!

temu

Ostatnia Tawerna to portal poświęcony szeroko pojętej fantastyce i popkulturze, dbający o codzienną dawkę najświeższych informacji ze świata fantastyki. Obecnie Ostatnia Tawerna cieszy się opinią jednego z najpopularniejszych i najbardziej wiarygodnych serwisów fantastycznych w Polsce. Jest nam bardzo miło, że razem przygotujemy ekskluzywne materiały z Pyrkonu!

Jarosław Grzędowicz ponownie odwiedzi Festiwal Fantastyki Pyrkon!

Jego debiut miał miejsce w 1982 roku w tygodniku "Odgłosy" opowiadaniem "Azyl dla starych pilotów". Od tego czasu opublikował kilkadziesiąt opowiadań i wydał 8 książek. Powszechnie znany jest czytelnikom jako autor "Pana Lodowego Ogrodu", powieści w 4 tomach. Autor wielokrotnie nominowany i nagradzany. Najwięcej wyróżnień, w 2006 roku, zdobył pierwszy tom powieści "Pan Lodowego Ogrodu", który zapewnił Jarosławowi Grzędowiczowi nagrodę im. Janusza A. Zajdla za 2005 rok w kategorii powieść, Śląkfę w kategorii Twórca Roku 2005, Sfinksa w kategorii Polska Powieść Roku i nagrodę redakcji Fahrenheita w kategorii Dzieło Roku 2005. Jest jedynym pisarzem w historii Nagrody Fandomu Polskiego, który w jednym roku zgarnął całą pulę dostępnych wyróżnień.