Zespół Percival (Mikołaj Rybacki i Katarzyna Bromirska) oczaruje swoją muzyką XVIII edycję Pyrkonu

Zespół Percival (Mikołaj Rybacki i Katarzyna Bromirska) oczaruje swoją muzyką XVIII edycję Pyrkonu

Opublikowany

Mikołaj Rybacki ur. w 1972 roku, muzyk instrumentalista, kompozytor,  wokalista, rysownik, satyryk i karykaturzysta, ilustrator. Z  wykształcenia plastyk o specjalizacji jubiler, z zamiłowania muzyk –  instrumentalista i kompozytor. Założyciel, współkompozytor i lider:

  • zespołu  Percival – pierwszego w Polsce przedstawiciela gatunku mediewal folk,  współtwórcy  płyty "Równonoc" (status diamentowej płyty) oraz  soundtracku do  „Wiedźmina 3: Dziki Gon”;
  • zespołu Percival Schuttenbach – pierwszego w Polsce zespołu folk-metalowego;
  • formacji Rivendell.

Mikołaj Rybacki ponadto jest współkompozytorem muzyki do przedstawień teatralnych, gier i audiobooków.

Dorobek graficzny i malarski Rybackiego to miedzy innymi praca dla niemieckiego wydawnictwa Huber-Verlag, komiks „Bitwa pod Głogowem”, realizacje karykatur dla takich firm jak Telekomunikacja S.A., Orange  Polska, Huta Głogów, Near Olympic Casino - Gorzów i inne. Prace Mikołaja Rybackiego brały udział w wystawach pokonkursowych podczas Satyrykonu (2001 i 2004), prezentowane były również podczas 9 wystaw indywidualnych i 3 zbiorowych. Znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, na Białorusi i w Rosji. Twórczość Rybackiego oscyluje wokół rysunku satyrycznego,  karykatury, surrealizmu, aktu, fantastyki i komiksu. Jego ulubione techniki to tusz, akwarela, akryl i ołówek.
Katarzyna  Bromirska - zajmuje się muzyką od dziecka. Absolwentka Szkoły Muzycznej  I i II stopnia w Legnicy. Od wielu lat wiolonczelistka, kompozytor i  wokalistka zespołu Percival Schuttenbach oraz zespołu Percival, który znany jest najbardziej z pracy przy soundtracku do gry "Wiedźmin 3". Okazjonalnie udziela się w innych projektach muzycznych.
Miała okazję nagrywać jako muzyk orkiestry symfonicznej oraz muzyk sesyjny w kapelach rockowych i metalowych. Jako wiolonczelistka przez jakiś czas udzielała się również w legnickim teatrze.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Norge na XVIII edycji Pyrkonu

temu

Norge z zawodu jest technologiem odzieży i projektantką, z pasji zaś degustatorką kawy w hipsterskich kawiarniach z logiem syrenki i jurorką  konkursów kostiumowych. Cosplayem zajmuje się od 8 lat, łącząc pasję z  karierą w teatrze. Była reprezentantką Polski podczas EurocosplayChampionships w 2015 roku, specjalizuje się w krawiectwie i  pracy z futrem - znana jest głównie ze swoich masek i kostiumów  futrzanych bestii. Nie może się doczekać, aby podziwiać Wasze Pyrkonowe kreacje!
Marianna Maśnik gościem Bloku Komiksowego

temu

Autorka strony „Koty to Zło”, zalewająca internet dziwnymi stworzeniami.  Na co dzień studiująca Digital Design, próbująca swoich sił w grafice pod gadżety i mająca nadzieję, że będzie to w miarę opłacalne.
Ksenia "Wombat" Potępa gościem Bloku Komiksowego

temu

Początkująca ilustratorka. Wombacia mama, autorka komiksów internetowych  o tłuściutkim Torbaczu i jego przyjaciołach. Za swój największy sukces  uważa zaprojektowanie tabliczek o zakazie palenia w Warszawskim ZOO.
Konrad "Koko" Okoński zagości na Pyrkonie

temu

Zdobył tytuł magistra sztuk pięknych wydziału Grafiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Rysownik komiksów w internecie od 2004 roku, od kilku lat także rysownik  komiksów na papierze. Autor „Wiśni", „Kwarcowego Paciorka" i „Kija w  Dupie”. Prowadzi podkasty: „Schwing!” z Robertem Bele Sienickim i  „Inside Baseball” z Mateuszem Żarkowskim. Fan wszelkich deskowych sportów i gier.